Ceny, peníze

Peníze, ceny

Národní měnou, kterou má Egypt, je 1 egyptská libra (EGP), který se dělí dále na piastry (PT). 1 EGP = 100 PT. V hotelech a v některých kamenných obchodech je možné platit cestovními šeky, eurošeky i platebními kartami. To se ovšem netýká trhů, ani výletních lodí po Nilu, kde je možné platit jen v hotovosti.


Egyptské peníze -  piastry


Peníze si lze vyměnit v místech k tomuto účelu určených, tedy ve směnárnách či bankách. Nedoporučuje se měnit peníze na černém trhu vzhledem k možných postihům ze strany místních úřadů a také z bezpečnostních důvodů.


Orientační ceny

arabský chleba - 1 EGP
bílé pečivo - 5 EGP
mléko 1l - 5 EGP
máslo - 7 EGP
jogurt - 4 EGP
balená voda 1,5 l - 1,5 EGP
víno 1l - od 60 EGP
pivo - 6 EGP


Ceny v egyptských hotelech jsou ustálené v závislosti na jejich úrovni a kvalitě. Pro evropský standart jsou akceptovatelné hotely od třech hvězdiček a výše. Ceny v těchto hotelech začínají od 15-50 USD za noc/os. V Káhiře, v hotelech typu Hilton, Meridien, Sheraton atp. se ceny mohou shodovat s cenami v evropských metropolích. Krom toho existuje ubytovánívw hotelech či turistických střediscích nižší cenové kategorie, kde se cena pohybuje okolo 3-5 USD za noc/os. Ovšem nižší cenová kategorie znamená nižší úroveň nabízených služeb. Stejně tak jako v hotelích liší se ceny i v restauracích dle jejich kvality. Obecně lze říci, že ceny jídel v restauracích nejsou tak vysoké jako jinde ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v restauracích a v bistrech, kde cena za jídlo nepřekročí 25 USD/4 osoby. Uvyžujte tedy již teď nad ideálním strávením dovolené za pomoci německé cestovní kanceláře.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

EGPEGP = 1.4 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist