Doprava

Doprava do Egypta

Egypt má 8 letišť, z nichž nejznámější a nejvíce vytížené je letiště v Káhiře a Luxoru, poté pak letoviska Hurghada a v Sharm El Sheik.

Pro cestování do Egypta se nejčastěji využívá letecké dopravy. Lze rovněž zvolit jinou formu dopravy, ta však bývá časově náročnější. Do Egypta lze letět z Prahy, Ostravy či z Brna. Stále častěji jsou však preferovány odlety z německých či rakouských letišť.

Pro cestu do Egypta lze využít nabídky mnohých cestovních kanceří. Do Káhiry rovněž létá z Prahy několik leteckých společností, přičemž let trvá zhruba 4 h.

Cestování po Egyptě

V Egyptě je celkem rozšířená autobusová, vlaková, letecká i lodní doprava, ovšem kvalita silnic, železnic i dopravních prostředků je pro Evropana celkem nevalné úrovně.

Ve větších městech jezdí městské autobusy, ovšem vzhledem k jejich nízké kvalitě je nejčastěji využívaným dopravním prostředkem k přemisťování se po městě právě taxi, jenž je poměrně levné. Doporučujeme Vám však sjednat cenu dopředu. Stanoviště taxi se nachází většinou u většiny hotelů a v typicky turistických pásmech, např. v okolí tržnic.

Pro zapůjčení automobilu je třeba předložit mezinárodní řidičský průkaz, fotokopie pasu a složení kauce. Z bezpečnostních důvodů byla zavedena pro turisty jistá omezení v individuální dopravě v zemi.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

EGPEGP = 1.4 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist