Očkování
Pro pobyt v Egyptě není povinné žádné očkování. Při vstupu do země není vyžadován mezinárodní očkovací průkaz. Doporučuje se ovšem očkování proti žloutence typu A, B, břišnímu tyfu a meningitidě typu A, C, neboť při zakoupení dovolené Egypt last minute se na tuto nutnost často zapomíná. Pouze cestovatelé jež do Egypta přijíždějí ze zemí s výskytem žluté zimnice (tropická Afrika) musí předložit doklad o očkování proti této nemoci. Při delším pobytu doporučujeme také očkování proti vzteklině.
Malárie
Malé riziko nákazy malárií existuje v celém Egyptě. V turistických oblastech je však toto nebezpečí minimální.
Zdravotnictví
Egypt má systém státních a privátních zdravotnických zařízení. Cizincům se ovšem doporučuje využít služeb soukromého zdravotnictví, které je sice dražší než státní, ale také je na podstatně na vyšší úrovni. Nedoporučuje se pít místní vodu z kohoutku, vždy kupujte pouze balenou vodu. Rovněž se nedoporučuje jíst ovoce, zmrzlinu apod. mimo hotel. Vodu z kohoutku lze ale použít na čištění zubů. V hotelovém baru lze zakoupit pitnou vodu ve velkých lahvích.
Doporučujeme pravidelně nanášet opalovací krémy a doplňovat tekutiny.
Nejčastějším onemocněním, které postihuje turisty, jsou průjmové problémy. Proto se turistům doporučuje mít při sobě na dovolené léky proti střevním problémům, např. Ercefuryl, který je ovšem vydáván na lékařský předpis. Z léků bez lékařského předpisu to jsou Imodium, Smecta apod. Přímo na místě v Egyptě lze rovněž zakoupit léky proti průjmu v místních lékárnách, a to např. Antinal, Drotazide či Diax (bez lékařského předpisu). Jedno balení, které obsahuje kolem 20 tablet stojí kolem 5 EGP. Je třeba si dávat pozor na lékarnický personál, který ase snaží na "nemocných" vydělat a jsou schopni Vám naúčtovat vyšší částku. Je třeba se proti tomuto ohradit a v případě nutnosti je zastrašit, že zavoláte policii.
Důležitá telefonní čísla:
První pomoc: 123
Policie: 122
Turistická policie: 126
Hasiči v Káhiře: 125
Hasiči v Alexandrii: 180