Potápění

Potápění v Egyptě

Potápění v Egyptě je velice populární, a to zejména díky svým krásným pestrobarevným korálovým útesům a zahradám. Nejvíce navštěvovanými středisky jsou Hurghada, Sharm El Sheik, Dahab a Marsa Alam.

Rudé moře je 1932 km dlouhé a 306 km široké. Vysoký obsah soli ve vodě a stálý příjemný vítr způsobují vytvářejí zdravé a příjemné klima.

Rudé moře je potápěčským rájem. Příjemně teplá a křišťálově průzračná voda Rudého moře nabízí nepřeberné množství pestrobarevných ryb a mořských živočichů, podmořské flóry, překrásných korálových útesů a tajemných vraků, které můžete prozkoumat.

Můžete si rovněž zaplavat s přátelskými delfíny či pozorovat žraloky, Egypt vám toho nabídne skutečně hodně.

Potápět se může skoro každý, od začátečníků až po profesionály. Díky tomuto sportu se můžete odrelaxovat, ale i zažít notnou dávku adrenalinu, poznat nové lidi a místa.

Potápěčské základny jsou velmi dobře vybavené. Jsou zaměřeny nejen na zkušené potápěče, ale i na začátečníky.

Nejznámější potápěčské lokality:

Ras Mohamed - patří mezi deset nejlepších potápěčských lokalit na světě.

Umm Gamar - proslulý svými strmými stěnami.

Abu Nuhas - oblast, kde je možné spatřit tajuplné vraky.

Ne každý má chuť se potápět v hloubce několika metrů. Pro ty z vás, kteří by rádí nahlédli pod hladinu Rudého moře, ovšem bez potápěčské výbavy a kurzu, je připraveno šnorchlování. Můžete šnorchlovat mezi korály blízko Vašeho hotelu. Při šnorchlování můžete zahlédnout různobarevné rybičky, rejnoky či překrásné korály.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

EGPEGP = 1.4 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist