Tipy na výlet

Plavba po Nilu

Nejpříjemnějším způsobem, jak si tuto zemi prohlédnout, je plavbou na lodi po Nilu. Této řece se někdy říka "Řeka života", neboť její pobřeží a delty vytvářejívelice příznivé podmínky pro život. Lodě se zastavují u nejzajímavějších míst, a proto tedy můžete spatřit krásu egyptského přírodního a kulturního bohatství.

Jízda na velbloudech

Z Sharm El Sheiku se pořádají výlety na velbloudech do okolní sinajské pouště. Uvidíte beduíny, jejich vesnice či najíst se v typickém beduínském stanu. projíždka na velbloudovi je opravdu jedinečných zážitkem.

Podmořský svět

Rudé moře, a to zejména v okolí Sinajského pobřeží, patří společně s korálovými útesy k nejznámejším a nejkrásnějším místům k potápění. Nabídka sportovních klubů nabízí zapůjčení potapěčského vybavení, ale rovněž umožňuje využít i jiných nabídek, např. windsurfingu, jízky na loďkách, volejbal apod.

Hurghada nabízí možnost plout lodí na ostrov Giftun, kde jsou ideální podmínky ke koupání, potápění a obdivu krásy podmořského světa. Doporučujeme rovněž lagunu Szab al-Erg, kde je možné občas uvidět i delfíny.
Z letoviska Sharm El Sheikh doporučujeme navštívit Ras Mohamed - "národní park a ráj pro potápěče".

Muzeum podmořského světa


Podmořské muzeum se nachází na sever od Hurghády, spadá pod Státní Oceánografický Institut. Je možné tu obdivovat pestrou paletu mořských živočichů Rudého moře.

Golfová pole

Egyptská letovista nezapomínají ani na milovníky golfu. V Sharm El Sheikhu si můžete zahrát na překrásném golfovém poli s 1800 důlky. V letovisku El Gouna se nachází golfové pole Steigenberger Golf Resort, určené jak pro profesionály, tak i pro začátečníky. Nachází se na poušti a kolem dokola se rozprostírá krásná laguna.

Muzea a památky

Káhira


Egiptské muzeum - Tahrir Square. Největší kolekce exponátů z faraonského, např.: poklad Tutanchamona.
Otevřeno: každodenně od 9.00 do 19.00.

Pyramidy v Gíze a Sfinx


Gíza - planina na západ od Káhiry, granice mezi pouští a rostlinstvem delty Nilu. Je zde možné vidět jeden ze sedmi divů světa a především pyramidy, které tam stojí už 4500 let. Nejznámější jsou pyramidy IV dynastie - největší Chufu (Cheopsa), Chafre (Chefrena) a Menkaure (Mykerinosa). Kromě pyramid lze v Gíze spatřit Sfinx, sochu krále Chefrena se lvím tělemo délce 57 m a výšce 20 m.

Údolí Králů

Údolí Králů - dvě skalní suchá údolí, která protínají horské pásmo v západních Thébách. Můžete tu vidět zdobené hrobky vytesané na skalních stráních. Největší hrobka Seti I z XIV století př. n. l. je přes 100 metrů dlouhá. Senzací se stalo objevení H. Carterem a lordem Carnarvonem (1922) neporušené hrobky Tutanchamona z XIV století př. n.l. Poklady z této hrobky můžete spatřit v Egypstském muzeu v Káhiře.

Přeposlat Tisknout

Počasí

Čtvrtek 32°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 23°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

EGPEGP = 1.4 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist